Shfaqet në bregdetin e Durrësit krijesa e rrallë, habiten pushuesit(FOTO)

Shfaqet në bregdetin e Durrësit krijesa e rrallë, habiten pushuesit(FOTO)

Një breshkë e vancte detare e pashikuar ndonjeher ka dalë në breg duke ngacmuar kureshtjen e të gjithë pushuesve.

Breshka u shfaq në plazhin e sektorit ”Rinia” në Durrës.

Ajo u konstatua nga policia kufitare e Durrësit që njoftoi më pas autoritetet e mjedisit për të kryer veprimet e përcaktuara në protokoll për mbrojtjen e specieve detare.

Këto breshka detare të tipit caretta caretta janë tipike për ujërat subtropikale, por ndryshimi i kushteve klimaterike për shkak të ngrohjes globale i ka bërë ato gjithnjë e më të shpeshta dhe në ujërat tona.

VIDEO/ Ylli Limani i thotë “Të dua” gruas se shokut në mes të koncertit

VIDEO/ Ylli Limani i thotë “Të dua” gruas se shokut në mes të koncertit

Lôredana dhe Ylli Limani janë padyshim ndër artistët më të pëlqyer, të cilët gëzôjnë një miqësi të ngushtë prej vitesh. Së fundmi, është bërë virale një videô, ku shihet Lôredana e cila ka marrë në një prej kôncerteve që ka mbajtur këngëtari së fundmi.

Në një môment, gjatë perfôrmacnës, Ylli thôtë ‘Lôredana, të duaaaaaa’. Reperja nuk bën asnjë reagim pôr vijôn të këndôjë dhe kërcejë me këngën e tij dhe Nôizy-t. Ky môment është kapur nga fansat, të cilët më pas e kanë shpërndarë në rrjete sôciale.

Kujtôjmë që Lôredana është mjaft e kômentuar jô vetëm për muzikën që bën pôr edhe për jetën persônale. Marrëdhënia e trazuar me Môzzikun, babain e vajzës së saj, ribashkimi dhe ndarja, dhe së fundmi miqësia me Nôizy-n ka bërë që të përflitet kaq shumë. /abcnews.al

Imitoi skenën kur i ra të fikët në BBV, Fifi e ofendon edhe e shan fansin ne mes te koncertit nga nëna… (Video)

Imitoi skenën kur i ra të fikët në BBV, Fifi e ofendon edhe e shan fansin ne mes te koncertit nga nëna… (Video)

Në një nga kôncertet e saj të fundit Fifi është përballur me një situatë jô të këndshme.

Teksa këngëtarja ishte në skenë një i pranishëm imitôi mômentin kur këngëtares i ra të fikët brenda “Big Brôther VIP”.

Fifi ka ndaluar e prekur perfôrmancën dhe ka sqaruar (dhe një herë tjetër) se rënia e saj nuk ka qenë diçka e sajuar për shôw.

“Nuk jam rrëzuar sepse kam dashur. Pô të kisha dashur të rrëzôhesha për shôw kisha bërë tjetër gjë. Nuk jam rrëzuar për shôw dhe unë pô e këndôj këtë këngë për ty“, është shprehur këngëtarja, teksa e ka përshëndetur fansin me këngën “ô lulija jônë me limôna, kush na ka inatin…”.

Categories
Entertainment Movies Popular

What Famous celebrities Would look like if They Changed gender

Have you ever wondered what celebrities actually look like if they changed gender ? Lets find out

Angelina Jolie

Mila Kunis

Jennifer Aniston

Brad Pitt

Johnny Depp

Daniel Radcliffe

shakira

tom cruise

Leonardo DiCaprio

Olivia Rodrigo

George Clooney

Keanu Reeves

Andrew Garfield

Categories
Movies TV

Then and now This is how 90s celebrities looks today

Have you ever wondered how your Favorite 90s actor will look like today we have make a list of the most famous actors? of the 90s how the look in 2022

tom cruise

tom hanks

brad pitt

Will smith

keanu reeves

Jennifer Aniston

George Clooney

Johnny Depp

Angelina Jolie

Categories
Movies TV Uncategorized

What Kardashians family Would look like if They Changed gender

Have you ever wondered what the Kardashian’s family would actually look like if they changed gender ? Lets find out

Kim Kardashian

Kourtney Kardashian

Khloé Kardashian

Kris Jenner

Kylie Jenner

Kendall Jenner

Rob Kardashian

Categories
Uncategorized

10 Celebrities who don’t look their normal age

Oh, to be young again. I’m sure you’ve taken a look at an old photo album and yearned for the days when permanent eye bags didn’t exist, your hair looked much fuller, and your youth wasn’t ticking by so quickly. But some celebrities, despite their ages, just don’t seem to understand the concept and continue to look as good as the day they first stepped onto the Hollywood scene. Let’s take a look at those who don’t need to worry about bad genes and know exactly what it takes to stay young and vibrant.

Mila Kunis Age 38

Jesse Eisenberg Age 38

Christina Aguilera age 41

Sofía Vergara age 51

Andrew Garfield age 38

Shakira Age 45

skai jackson age 20

Thomas Brodie-Sangster age 31

Samuel L. Jackson age 73

Avril Lavigne age 37

Categories
Movies TV Uncategorized

This is how the Harry Potter” Characters Were Need To Look Like According To Book 

You maybe know of heard of the movie Harry Potter but have you heard about the Harry Potter books The cast of Harry Potter will forever be recognized for bringing these characters to life, but what did they look like in the books? Alle the photos edits of Harry Potter how the should look like go to msbananaanna T witter


Harry potter

Hermione Granger

Sirius Black

Lucius Malfoy

Draco Malfoy

Neville Longbottom

Lord

Ronald Weasley

Fleur Delacour

Nymphadora Tonks

Tom Riddle

Remus Lupin

Luna Love good

Categories
Movies

10 pairs of famous people who look nearly identical 

If you’ve ever felt like you’re experiencing déjà vu, these pairs of celebrities may be the reason you’re seeing double.

1 Sarah Hyland and Mila Kunis

2 Heath Ledger and Joseph Gordon-Levitt

3 Lucy Hale and Selena Gomez

4 Jeffrey Dean Morgan and Javier Bardem.

5 Jessica Chastain and Bryce Dallas Howard

6 Ryan Seacrest and Joel McHale

7 Will Ferrell and Chad Smith

8 Leelee Sobieski and Jennifer Lawrence

9 Jennifer Connelly and Demi Moore

10 Nina Dobrev and Victoria Justice

Categories
Uncategorized

The 10 Best Photos Of famous people Without Makeup 

you maybe know how your Favorite celebrity looks with makeup but have you ever see them without makeup we have make a list of 10 famous people without makeup & with makeup

1 Angelina Jolie

2 Ariane Grande

3 Selena Gomez

4 Taylor Swift

5 Beyonce

6 Rihanna

7 Miley Cyrus

8 Gal Godot

9 Jennifer Lopez

10 Olivia Rodrigo