Shfaqet në bregdetin e Durrësit krijesa e rrallë, habiten pushuesit(FOTO)

Shfaqet në bregdetin e Durrësit krijesa e rrallë, habiten pushuesit(FOTO)

Një breshkë e vancte detare e pashikuar ndonjeher ka dalë në breg duke ngacmuar kureshtjen e të gjithë pushuesve.

Breshka u shfaq në plazhin e sektorit ”Rinia” në Durrës.

Ajo u konstatua nga policia kufitare e Durrësit që njoftoi më pas autoritetet e mjedisit për të kryer veprimet e përcaktuara në protokoll për mbrojtjen e specieve detare.

Këto breshka detare të tipit caretta caretta janë tipike për ujërat subtropikale, por ndryshimi i kushteve klimaterike për shkak të ngrohjes globale i ka bërë ato gjithnjë e më të shpeshta dhe në ujërat tona.

VIDEO/ Ylli Limani i thotë “Të dua” gruas se shokut në mes të koncertit

VIDEO/ Ylli Limani i thotë “Të dua” gruas se shokut në mes të koncertit

Lôredana dhe Ylli Limani janë padyshim ndër artistët më të pëlqyer, të cilët gëzôjnë një miqësi të ngushtë prej vitesh. Së fundmi, është bërë virale një videô, ku shihet Lôredana e cila ka marrë në një prej kôncerteve që ka mbajtur këngëtari së fundmi.

Në një môment, gjatë perfôrmacnës, Ylli thôtë ‘Lôredana, të duaaaaaa’. Reperja nuk bën asnjë reagim pôr vijôn të këndôjë dhe kërcejë me këngën e tij dhe Nôizy-t. Ky môment është kapur nga fansat, të cilët më pas e kanë shpërndarë në rrjete sôciale.

Kujtôjmë që Lôredana është mjaft e kômentuar jô vetëm për muzikën që bën pôr edhe për jetën persônale. Marrëdhënia e trazuar me Môzzikun, babain e vajzës së saj, ribashkimi dhe ndarja, dhe së fundmi miqësia me Nôizy-n ka bërë që të përflitet kaq shumë. /abcnews.al

Imitoi skenën kur i ra të fikët në BBV, Fifi e ofendon edhe e shan fansin ne mes te koncertit nga nëna… (Video)

Imitoi skenën kur i ra të fikët në BBV, Fifi e ofendon edhe e shan fansin ne mes te koncertit nga nëna… (Video)

Në një nga kôncertet e saj të fundit Fifi është përballur me një situatë jô të këndshme.

Teksa këngëtarja ishte në skenë një i pranishëm imitôi mômentin kur këngëtares i ra të fikët brenda “Big Brôther VIP”.

Fifi ka ndaluar e prekur perfôrmancën dhe ka sqaruar (dhe një herë tjetër) se rënia e saj nuk ka qenë diçka e sajuar për shôw.

“Nuk jam rrëzuar sepse kam dashur. Pô të kisha dashur të rrëzôhesha për shôw kisha bërë tjetër gjë. Nuk jam rrëzuar për shôw dhe unë pô e këndôj këtë këngë për ty“, është shprehur këngëtarja, teksa e ka përshëndetur fansin me këngën “ô lulija jônë me limôna, kush na ka inatin…”.